Weekend Getaway – Mariánské Lázně

Weekend Getaway – Mariánské Lázně

Hello everyone:) As I mentioned last time, today’s post is from our beautiful trip to Marianské Lázně [yaaay]. As you probably all know, this place is probably most frequently visited for a) healing, and very tasty springs [haha], b) yummy wafers, c) fresh air and beautiful nature, and d) a lot of rest and peace to relax:) We went there mainly out of curiosity, and point a) was definitely not our priority! Even though we didn’t go there because of the all time famous springs, we wanted to try everything, so we (as proper tourists) bought a spa cup, and not an ordinary one, but in a shape of a pipe (cool tourists)[haha]. But first things first, we left Prague around noon to have plenty of time to check everything in the city! Along the way, we of course stopped at a gas station and restocked on energy with coffee and some goodies. We were pleasantly surprised when we spotted a Costa Coffee machine near the counter that on its own made coffee. We haven’t seen such thing even in America, and that’s something! We felt quiet exotic, trying and taking photos of everything, and then we had tremendous fun washing the windshield of the car (you know, imitating the movie swimsuit scene). Well, we really enjoyed the actual road trip there; we passed through beautiful landscapes, tiny villages, forests and beautiful surroundings.


Ahoj všichni:) Jak už jsem zmínila minule, dnešní fotky jsou z krásného výletu do Mariánských Lázní [yaaay]. Jak asi všichni víte, Mariánky jsou asi nejvíc navštěvovány kvůli a) léčivým, a velice chutným pramenům [haha], b) vynikajícím oplatkám, c) čerstvému vzduchu a krásné přírodě, a za d) spoustě odpočinku a pohodičky:) My jsme se tam vydali hlavně ze zvědavosti, a bod a) to rozhodně nebyl [haha]. I když jsme tam kvůli pramenům nejeli, chtěli jsme všechno vyzkoušet, takže jsme si jako správní turisti hned koupili lázeňsky pohárek, a ne jen tak obyčejný ale ve tvaru fajfky (byli jsme holt cool turisti)[haha]! Ale pěkně popořádku. Z Prahy jsme vyjeli kolem poledne, abychom měli na všechno čas a pěkně si to tam prošmejdili! Po cestě jsme se samozřejmě zastavili na benzínce a doplnili energii kávičkou a nějakými dobrotami. Byli jsme docela příjemně překvapeni, když jsme u kasy zahledli Costa Coffee kávovar, který sám kafíčkoval. Docela by se hodil domů! Samozřejmě jsme ho vyzkoušeli a jako exoti všechno při výrobě fotili (popravdě jsme se cítili jak vidláci – takhle paf z kávovaru). Ještě jsme si k tomu dělali hroznou srandu při mytí čelního skla u auta (znáte to, mytí v plavkách), No, cestu do lázní jsme si fakt užili, hlavně jsme projížděli nádhernou krajinou, malinkými vesničkami, lesy a krásným okolím.

We arrived around two in the afternoon, heading straight to the hotel Vila Patriot, where we left our luggage (now it sounds like we had 2 weeks trip but yes, we had some small bags for overnight stay). The hotel was really beautiful, romantic with great location, right in the heart of the city [haha]. They put us in a cute and cozy attic room, so we felt like visiting a cottage:) We unpacked a bit, and went to brows around:) We received a map at the reception, coupons and most vital information (we were told to not come any close to a particular spring, designed for detox). Just from the title (Cross Spring), you realize that it is only for the brave individuals in need [haha]. In addition to this, we have tried (ok ok I wont exaggerate, we sipped) almost all the other springs, I have no idea for what exactly where they designed for, but they tasted like a coin!


Do Mariánských Lázní jsme přijeli okolo druhé odpoledne a jako první jsme občíhli hotel, Vila Patriot, kde jsme nechali všechna zavazadla (to zní jak měsíční výlet, ale nějakou tu tašku jsme měli). Hotel byl opravdu krásný, romanticky a na skvělém místě, hned v centru velkoměsta [haha].  Ubytovali nás v roztomilém a útulném podkrovním pokojíčku, takže jsme se cítili jako na chatě. Na pokoji jsme se zdrželi jenom chvilinku a hned vyrazili za lázeňskou pohodou. Na recepci jsme obdrželi mapu, slevové kupony a hlavně životně důležitou informaci (bylo nám řečeno ať se nepřibližujeme k jednomu konkrétnímu prameni, který je určen pro razný detox). Už jenom z názvu (Křížový Pramen) vám dojde, že je pouze pro odvážné jedincenouzi [haha]. Kromě tohoto jsme vyzkoušeli (nesmím přehánět, spíš usrkli) snad všechny ostatní, vůbec nevím k čemu byly určeny, ale chutnaly jak vyluhovaná dvacetikoruna! (To je jenom vzletné přirovnání, ještě jsem ji nelouhovala, natož abych to ochutnávala).

After tasting we felt rejuvenated and went to chase away the taste of iron in a tiny local patisserie! We also walked along the colonnade where we obviously took a picture with the singing fountain and bought a pile of famous waffles:) While we were exploring town, we grabbed lunch at Zlatá Kule (Golden Ball), and then continued touristing around:)

We visited a little church and various local attractions! These include ceiling colonnade that was painted by a famous surrealist painter Josef Vyleťal – I don’t know if the locals are satisfied with it… After a busy day of exploring new places, we returned to our small hotel where we dined yummy meals! After a huge feast, it was still quite early, so we went to a local teahouse water pipe lounge (it is our little tradition to try shisha during traveling) [haha]. After a day of traveling and sightseeing, we were pretty tired, so we went to bed quite early (we had planned to get up on time to catch the cable car to the Boheminium Park), but I’ll tell you about that next time!:)


Po téhle povinné degustaci jsme se cítili jako znovuzrození a šli zahnat chuť železa dortíčkem v malinké místní cukrárně:) Pak jsme se prošli po kolonádě, kde jsme se samozřejmě vyfotili u zpívající fontány a nakoupili hromadu oplatek:) Mezi průzkumem městečka jsme si skočili na oběd (měli jsme svíčkovou a kuře se salátem), a pak pokračovali v túrování:)

Navštívili jsme kostelíček a různé místní zajímavosti! Patří mezi ně i strop kolonády, který vymaloval slavný surrealistický malíř Josef Vyleťal – nevím, jak jsou s ním místní spokojení… Po náročném dni objevovaní nových místeček jsme se rádi vrátili do našeho hotýlku, kde jsme si ještě skočili na skvělou baštu! Po večeři bylo ještě docela brzo, tak jsme se vydali do místní čajovny na vodní dýmku (při každém cestovaní cestujeme lokální shishi – je to taková naše malá tradice)[haha]. Po celodenním trmácení jsme pak už byli docela unavení, tak jsme se šli svalit a spát docela brzo. Plánovali jsme totiž vstávat brzo, abychom stihli lanovku do Parku Boheminium (ale to vám povím zase příště)!

Napsat komentář