The Side of Paradise – Andaz Maui

The Side of Paradise – Andaz Maui

We visited Maui several times and we always stay in Marriott, nearby Wailea beach. The hotel is nice, we always book rooms with stunning views on a high floor, but the beach is a bit far (the hotel is built on a small cliff with magnificent view that guests appreciate especially when viewed from the pool, whose edge visually merges from the surface sea). We got used to our daily walks and bought a postman rolling bag – I know super stylish – to load two umbrellas, chair, some snacks (Red Bull’s of course) and towels [yaay] [haha]. We always headed to a lonely beach further past Andaz; Andaz has its own beach with sunbeds but beyond is completely deserted like after some apocalypse (The Walking Dead?). We have seen that Andaz is new, has about 5 pools with spectacular view, so we were immediately amazed – but thought to ourselves that we are used to Marriott (always staying in same rooms – even the house keeping lady remembers us), and mainly Pipa’s and Moni’s diving instructor works there so we said we would remain loyal to Marriott. In addition, whenever we travel we always stay in Marriott, so we already have the highest platinum card and receive a lot of advantages [yaay] – (if you travel, I highly recommend to create this card – its easy – and you receive points for spending that can be used for free nights in the hotel or miles on bonus plane tickets – the rewards can accumulate quickly – so find out more at www.marriott.com – nearly all hotel chains have similar loyalty programs)[yaay].

When planning our next trip to Hawaii (the month after) our travel agent told us bad – but great news – Marriott was under complete reconstruction – so we packed our bags and off to Andaz [yaay]! So now you know how we found ourselves here – and we do not want to go back! Their interior is beautifully and comfortably furnished – a large open hall creates a warm and airy atmosphere, and not to mention the pools (it only takes once glance to feel refreshed)[yaay]! Because we have already thoroughly explored the entire island, we usually go ‘ham rolling’ on the beach (and no 5 minute routes), right outside the room. Therefore, I want to show you some photos from our beach ‘biiigsandpit’ afternoon – the best part of the day [yaay] [haha]!


Na Maui jsme byli několikrát a vždycky jsme bydleli v Marriottu poblíž Wailea pláže. Hotel je pěkný a rodiče vždycky rezervovali pokoje s krásným výhledem ve vysokém patře, ale na pláž jsme museli chodit docela daleko (hotel je postaven na menším útesu, s kouzelným výhledem, který hosté ocení hlavně při pohledu z bazénu, jehož okraj splývá opticky z hladinou moře). Na docházky jsme si docela zvykli a na usnadnění jsme si kupovali pošťácký vozíček – já vím, moc stylový:) – na který jsme naložili dva deštníky, židličku, nějaké občerstvení (myslím tím Red Bully) a ručníky [yaay] [haha]. Chodili jsme až za hotel Andaz (asi 5 minut pešky), taky proto, ze pláž jsme tam měli jenom pro sebe, široko daleko nikdo nebyl. Andaz má vlastní pláž s lehátky ale kousek dál je už úplně vylidněná jak po nějaké apokalypse (The Walking Dead?). Viděli jsme, že je nový, má asi 5 bazénů s nádherným výhledem, úplně jsme se do něj zakoukali ale na Marriott jsme byli zvyklí (pokaždé ubytováni ve stejných pokojích – uklízečka si nás vždycky pamatovala), a hlavně tam pracuje Pipy a Moni potápěčský instruktor takže jsme si řekli že zůstaneme Marriottu věrní. Navíc v něm bydlíme všude po světě, takže už máme nejvyšší platinovou kartu a pokaždé spoustu výhod [yaay] – jestli cestujete, vřele doporučuju si takovou kartu taky udělat, je to hráčka a za útratu pak dostáváte body a za ně pak noci v hotelech zdarma, nebo míle na bonusové letenky, odměny se dají nasbírat dost rychle – více zjistíte na www.marriott.com – a podobné programy mají skoro všechny hotelové řetězce [yaay] [haha]!

Při plánovaní naší příští cesty na Havaj (měsíc na to) nám náš cestovní agent sdělil špatnou – ale zároveň užasnou zprávu – Marriott se kompletně rekonstruuje – takže jsme sbalili kufry a hurá do Andazu [yaay]! Tak už víte jak jsme se tu ocitli – a nechceme zpátky [yaay] [haha]! Mají to tu nádherné, interiér je příjemně zařízený – velké otevřené haly vytvářejí přívětivou a vzdušnou atmosféru a o bazénech ani nemluvím (na osvěžení stačí jediný pohled)[yaay]! Protože jsme si už celý ostrov skrz na skrz prozkoumali, nejčastěji chodíme válet šunky na pláž (a žádné 20 minutové trasy), rovnou před pokojem. Pro dnešek jsem si pro vás tedy připravila fotky z velepískoviště – ta nejlepší část celého dne [yaay]!

I took my turquoise blue Victoria’s Secret (Pink) swimwear, and a light blue shirt, so I don’t walk around the the hotel like on some bikini competition [yaay] [haha]. Some guests walk around the lobby or even restaurant all wet in swimwear, no t-shirt or any clothes (and it’s quite normal to visit the restaurant barefoot – aaah fungus and warts)! I took my multicolour accessories, as I have mentioned in previous articles – that we (Moni and mom) design and make ourselves – under the name Mokama Official. We primarily focus on bracelets, but recently started to design necklaces. Our bracelets are sold as individual pieces or in sets (usually two or three), made of various materials, from rubber bands (elastics) cords, leather thongs, to plastic and glass beads, silver charms and so on:) You can check (and buy) our goodies on our eshop [no pressure friends] only if you want have a small peek:) I hope you enjoy my post, and if you do, don’t forget to like please [yaay] [haha].


Na pláž jsem vytáhla tyrkysově modré Victoria’s Secret (Pink) plavky, se světle modrou košilí, ať se přes hotel nepromenáduju jak na nějaké bikinové soutěži [yaay] [haha]. Někteří hosté se tu po lobby nebo v restauraci producírují v mokrých plavkách jako nějací čvachtáci, bez trička či jakéhokoli oděvu (a je to tu docela normální navštěvovat restaurace bosí – aaah plísně a bradavice)! S plavkami jsem sladila různobarevné doplňky, jak už jsem v předešlých článcích nakousla, které si s Moni a Mamínkou sami navrhujeme a vyrábíme – pod značkou Mokama Official. Hlavně se zabýváme náramky, ale nedávno jsme také začaly vyrábět řetízky kolem krku (náhrdelníky). Náramky prodáváme po jednom nebo v setech (většinou po dvou nebo po třech), vyrobené z různých materiálů od gumiček (pruženky), šňůrek, kožených řemínků, po perličky, plastové a skleněné korálky, stříbrné přívěsky a tak dál:) Na naše doplňky se můžete podívat (a zakoupit) na eshopu, [samozřejmě žádný tlak] jenom kdybyste měli zájem okouknout co vyrábíme:) Doufám ze se vám příspěvek líbí, a jestli ano budu ráda za lajk, fenk ju [yaay]!

3 thoughts on “The Side of Paradise – Andaz Maui

Napsat komentář