Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Hii everyone:) I finally downloaded some photos from the weekend, and the weekend before that which means Mercedes-Benz Fashion Week Prague! I have never been to this even before so we were super excited when we found out Cartier and Louis Vuitton invited us) Plus, we got great places, VIP passes to the first row in the middle, so it was seriously and amazing experience! Each show had something unique, great atmosphere and excellent music. At first, we initially did not know what to expect, we were told that the shows take place in the garage of the Kotva (a department store) – so it brought curiosity:) My first impression was really shocking, the hall (the garage) had echoed and very loud music while the area was very dark and gloomy with red lights. It was pretty scary, especially the garage door on the catwalk, like from a horror movie!:) But that soon changed, lit with spotlights and the show started:)


Ahooj všem:) Dneska jsem si konečně stáhla fotky z víkendu, který mi zaplnil hlavně Mercedes-Benz Prague Fashion Week! Předtím jsem na téhle akci ještě nebyla, takže jsem měla ohromnou radost, když jsem zjistila, že nás firmy Cartier a Louis Vuitton pozvaly:) Dostaly jsme skvělá místa, VIP kartičky na první řadu uprostřed! Měly jsme s Mamínkou a Moni fakt obrovskou radost a hlavně, byly to skvělé zážitky. Každá přehlídka měla něco unikátního, skvělou atmosféru a dokonalou hudbu. Popravdě jsme zpočátku nevěděly, co očekávat, bylo nám řečeno, že se přehlídky konají v garážích obchodního domu Kotva – tak už na tohle prostředí jsme byly zvědavé:) První dojem byl fakt šokující, v sále (tedy garážích) duněla hudba a všechno bylo červeně nasvícené. Bylo to docela strašidelný, hlavně ty garážové dveře na molu, jak z hororového filmu!:) To se ale za chvíli změnilo, rozsvítily se reflektory a přehlídka začala:)


Because we also had other plans for weekend, we managed to visit six shows: Kateřina Geislerová, Henrik Vibsko, Klára Nademlýnská, Monika Drápalová, Pietro Filipi and last, Jakub Polanka. I was most impressed from Monika Drápalová’s show; all clothing was extravagant, with floral patterns. In addition to beautiful design, each model had interesting decorations like crown with long roses on the head, or a rose in the mouth. Of course, it’s probably not for daily wear, but the impression was interesting and completely different than the other designers show I saw:) I also really enjoyed the collection by Klara Nademlýnská, very soft materials, fresh, romantic designs that seemed to be comfortable, not too tight so it was beautifully flying while walking. I have an eye on a few favorites (light pink or beige loose dress, and blue batik overall) [yaaay]. Show by Jakub Polanka was also fascinating, especially for its loose and dancing atmosphere at the end:) I still didn’t choose my favorite, I have to take a deeper look and investigate my photos [haha], because almost all pieces were toned into blue and green, with a shiny texture, which I don’t wear too often, but the clothes were beautiful (too bad they didn’t have more soft colors).


Přestože jsme na víkend měly i jiné plány, stihly jsme navštívit šest přehlídek: Kateřina Geislerová, Henrik Vibsko, Klára Nademlýnská, Monika Drápalová, Pietro Filipi a jako poslední Jakub Polanka. Nejvíc mě zaujala přehlídka Moniky Drápalové, všechno oblečení měla extravagantní, s květovanými vzory. Kromě krásných návrhů měly modelky zajímavé ozdoby, jako věnec s dlouhými růžemi na hlavě, nebo růži v puse. Samozřejmě, je to asi nenositelné, ale dojem byl zajímavý a úplně jiný, než u ostatních návrhářů:) Taky mě upoutala kolekce Kláry Nademlýnské, všechny šaty působily jemně, svěže, romanticky a pohodlně, nebyly moc upnuté, takže krásně vlály při chůzi. Přemýšlím, jestli si nějaký kousek z její přehlídky pořídím, vyhlídla jsem si už několik favoritů (světle růžové až béžové volné šatičky, a modro batikované – nebo stejný overálek) [yaaay]. Přehlídka Jakuba Polanky byla taky zajímavá, hlavně s uvolněným a tanečním koncem:) U něj jsem si favorita ještě nevybrala, musím si prohlídnout fotky. Kousky měl sladěné do modra a zelena, s lesklou texturou, což já zrovna moc nenosím, ale oblečení bylo pěkné (škoda, že ne v jiných barvách).

img_2586

Anyways, we really enjoyed such fascinating event, and most importantly, we were extremely happy that we were able to attend such unique and nice occasion. It was a wonderful experience!:)


Každopádně, přehlídky se nám líbily, všechno jsme si tam pořádně prošmejdily a prohlídly, a hlavně jsme měly hroznou radost, že jsme se mohly takové události zúčastnit. Byl to krásný zážitek!:)

Napsat komentář