Hawaii – Beach and Pool Essentials

Hawaii – Beach and Pool Essentials

Chellou everyone, I hope you have a nice day – like me:), and you manage school since it’s already September. I was browsing through some photos from our recent vacation and found few pieces, which I forgot to post! It’s rather a sort of beachlooks” kind of post so it might give you inspiration, or just an idea what I bough on Hawaii – there’s a new Victoria’s Secret store located in one of Maui’s biggest shopping malls. We peeked in there perhaps every other day – we didn’t want to miss out on any new goodies [haha] I bought few new bathing suits and they are so gorgeous, of course, I had to immediately try them! Anyways, for today I prepared few important things that I take with me when I go hit the sun:) Of course not everything suits everyone and is not necessary, so it’s just my personal proven list of useful things:)


Ahoj, doufám, že se máte pěkně – jako já:), a zvládáte školu, když už udeřilo to září. Dneska jsem si prohlížela fotky z prázdnin, a našla pár kousků, na které jsem úplně zapomněla! Spíš takové ty plážovélooks‘, takže se třeba můžete inspirovat, nebo jenom okouknout, co jsem si na Havaji pořídila – na Maui nově otevřeli Victoria’s Secret! Jezdili jsme se tam kouknout snad obden – nikdy přece nevíte, kdy jim přijde nové zboží, ne?) [haha] Koupila jsem si tak postupně několikery nové plavky a vždycky v nich samozřejmě hned vyrazila k bazénu a na pláž. Dneska jsem sepsala pár nejdůležitějších věcí, které si přitom beru sebou (když už jsou to fotky od vody). Samozřejmě ne všechno každému vyhovuje a je nezbytné, je to prostě můj osobní osvědčený seznámek:)

1) Some cover for head – I usually wear a cap or a hat, but I find scarfs certainly useful, especially when tanning (I often put them to cover the face – and its perfect because it you can still feel the air flowing). I never purposely tan my face; in fact I use a very high number (at least 50 – but I saw you can even buy in an ordinary drugstore Neutrogena with a high factor like 100, I might try next time). Anyways, I usually get really warm wearing hats or caps so a headscarf is very light and airy choice:)


1) Něco na hlávku – kšiltovou nebo klobouček nosím nejraději, ale šátek se určitě taky hodí, obzvlášť při opalovaní (často si ho položím na obličej – proudí přes něj vzduch, takže vám není takové teplo). Obličej si úmyslně skoro neopaluju, naopak si ho mažu krémem s vysokým číslem (nejmíň 50 – a už jsem na Wailea viděla v běžné drogerii Neutrogenu s faktorem 100, možná zkusím příště), a v klobouky může být někdy dost teplo, takže je šatek lehká a vzdušná volba:)

2) Beachwear – even though I’m wearing shorts 24/7 basically the whole summer, I prefer dresses or loose tops that don’t stick to sun cream. Of course someone might prefer shorts, but I like loose clothing that can stretch over my head and I don’t always have to watch out to accidentally to touch my shorts with sandy feet when dressing up.


2) Plážové oblečení – i když jsem v létě v šortkách pečená vařená, na pláž mám raději letní košili nebo volné, průdušné šaty, které se na vás nelepí. Samozřejmě někomu můžou šortky vyhovovat, ale já mám ráda volné oblečení, které si natáhnu přes hlavu a nemusím pokaždé hlídat nohavice šortek, abych se jich náhodou nedotkla nohama od písku při oblékání).

3) Spare swimsuit – I usually pack extra set of swimsuits into my beach bag – when I get out of the water, I don’t like the feeling of wet clothes and I’m nervous (it might as well be 40 degrees and I feel cold). Whenever we have a snack at the beach or a pool bar I also change into dry clothes (always at least the lower part of swimwear – after all, it’s supposedly safer medically) – and who would anyways be comfortable to sit in a wet bathing suit?


3) Náhradní plavky – skoro pokaždé si s sebou do plážové tašky balím extra plavky na převlečení – když vylezu z vody, nemám ráda pocit mokrého oblečení a jsem z toho nervózní (může být klidně 40 stupňů a mně je prostě stejně zima). Do plážových nebo bazénových barů a restaurací se také převlékám do sucha (vždycky alespoň spodní část plavek – nakonec, je to prý i bezpečnější z lékařského hlediska) – a kdo by vydržel v baru sedět v mokrých plavkách?

4) Two glasses – I wear glasses with prescription for distance, and because I don’t have the slightest diopters, I bought sunglasses with my amount of prescription so I can see on the beach [haha]. As probably everyone at the seaside, my eyes get quite tired, especially in the sun, so I switch between sunglasses with no prescription and my needed ones to get my eyes a little rest. I wear normal sunglasses for reading, since I get kind of dizzy with the prescription ones (mind-boggling and books appear to have flying lines). This last note: if you swim in sunglasses, I recommend a cheaper type (of course, with UV filter). You will not believe how many lost glasses I saw in my traveler’s life in the ocean! I myself swim in sunglasses, but only in calm water – but you never know (knock on wood).


4) Dvoje brejle – nosím dioptrické brýle na dálku, a protože nemám zrovna nejmenší dioptrie, nechala jsem si udělat i zabarvené, abych v létě viděla![haha] Jako asi každému, u moře se mi oči docela unaví, hlavně na sluníčku, takže s sebou nosím i normální sluneční brýle, aby si oči trochu odpočinuly a nenamáhaly se. Používám je i na čtení, s dioptrickými se mi hned zamotá hlava a řádky lítají. K tomu ještě poznámka: pokud se koupáte ve slunečních brýlích, doporučuju pro tyhle účely levnější typ (samozřejmě s UV filtrem). Neuvěříte, kolik ztracených brýlí jsme už za cestovatelský život našli v moři! Sama se v brýlích koupu – když nejsou moc velké vlny – ale nikdy nevíte, náhoda je blbec! (zaklepat na dřevo).

5) Refreshing spray – I first saw it in my mom’s purse, and it was really amazing:) At first I thought it was odd, I thought it can’t help much in such heat, but it really works! Its even better when it’s chilled from the fridge, very pleasantly refreshing!


5) Osvěžující sprej – poprvé jsem to viděla u Mamínky v kabelce, a bylo to fakt žúžo:) Nejdřív mi to připadalo zvláštní, myslela jsem si, že sprej při horku nepomůže, ale opravdu funguje! Ještě lepší je vychlazený z ledničky, pak stříknutí fakt studí a příjemně osvěží:)

6) Empty PET bottle – you know the feeling when you lie down on a towel or a tanning sun bed (is that how you call it?) after a nice swim with feet coated in sand? Well I hate that [haha]. To avoid it, I first fill a bottle with seawater and then settle into my towel and slowly pour down water to wash off the sand. Problem solved! [yaaay].


6) Prázdnou pet láhev – znáte ten pocit, když si po vykoupání lehnete na lehátko s nohama obalenými pískem? Tak ten nesnáším [haha], takže si nejdřív v moři naplním lahvičku vodou a pak se pěkně uvelebím a poleju zapískovaná místa:) Problém vyřešen! [yaaay].

The list is quite short, but it seemed to me unnecessary to list the obvious things like sunscreen, towel, flip-flops, and even an umbrella, because after all it’s little automatically. I hope some tips might have been useful for you, and next time!


List věciček je docela krátký, ale přišlo mi zbytečné vypisovat jasné věci, jako opalovací krém, ručník, žabky, a třeba i slunečník, protože to mi přišlo automatické. Doufám, že vám nějaké tipy třeba pomůžou, a zase příště!

Napsat komentář