Victoria’s Secret Goodies

Hii:) So here are some of my favorite Victoria’s Secret products that I really enjoy using [yaaay]. The pink stripy one, Bombshell, speaks for its name, its really fruity, fresh and very sweet so its perfect for the summer as some perfumes that I own tend to be very strong and heavy. The red stripy one, Bombshell Seduction, is distinctly stronger so I usually use this fragrance during the evening. Even though I have quiet a lot of fragrances, I like to use this one bit by bit because I bought it as a special edition so I want to save it:) As I mentioned, I have a lot of fragrances because I can’t help myself especially with VS, any product, from fragrance to lotion, to makeup, everything is so nicely packaged and presented. I am always so tempted to buy more, and on top of that – it makes my bathroom look beautiful because…THEY LOOK SO CUTE!:)

As for lip-glosses, I have a lot of different kinds and brands but I must say, I am very satisfied with my VS, Love BerryIts funny because I was not originally going to buy this one but while I was waiting at the cashier I saw a promotion ‘buy 2 and get 2 for free’ and I though to myself that I have plenty but it was a great deal [yaaay]. It smells and tastes really sweet, and it looks very elegant due to its light pink colour so it forms a natural and gentle look. For now, this is definitely my favorite lip product but I will post some more articles about some other goodies that I like to use [yaaay]. See photos bellow, and wishing you all a nice day:)


Hiya:) Tady jsou některé z mých oblíbených Victorias Secret produktů které ráda používám [yaaay]. Voňavka s růžovím proužkem Bombshell, opravdu mluví za své jméno, má ovocný, svěží a velmi sladký nádech, takže ji ráda používám v létě ale i na podzim ačkoliv některé parfémy které mám mají tendenci být velmi silné a těžké. Červeno pruhovaný parfém, Bombshell Seduction, je výrazně silnější. Tuto vůni obvykle používám když vyrážím ven během večera. I když mám hodně jiných příjemných  parfému, ráda používám tenhle exemplář kousek po kousku, protože spadá pod limitovanou edici a ráda si ho šetřím:) Jak jsem již zmínila, mám spoustu vůní, protože si nemůže pomoct ale především VS věcičky, od voňavky po tělové mléko, k make-upu, všechno je tak pěkně zabalené a prezentované. Vždycky jsem zlákaná koupit víc a víc – a na vrchol – to moc krásně zdobí mojí koupelnu:)

Pokud jde o lesky na rty, mám mnoho různých druhů a značek, ale musím říct, že jsem se svou VS, Love Berry velmi spokojená. Původně jsem si ji ani malém nekoupila ale když jsem čekala frontu u pokladny všimla jsem si cedulky ‘kup 2 a dostaň 2 zdarma‘, takže skvělá výhoda [yaaay]. Love Berry voní a chutná opravdu sladce, vypadá velmi elegantně díky své světle růžové barvě, takže tvoří přirozený a jemný vzhled. Prozatím to je můj nejoblíbenější produkt, ale určitě napíšu další články týkající se některých jiných lesků a rtěnek se kterýma jsem spokojená [yaaay]. Tak doufám že se líbilo a zase příště:)

 

Napsat komentář