Tobago (Caribbean)

Ahoj lidi:) Info o dnešní zastávce bude stručnější – na Tobagu jsme už byli před několika lety, a tak jsme tentokrát strávili celý den na pláži. Takže jsme toho – kromě válení – vlastně ani moc nedělali…(heč!):D

Tobago je menší ze dvou ostrovů státu Trinidad a Tobago, který je nejjižnější zastávkou na téhle naší plavbě. Ale i když je nejjižnější, voda tu nejni jako kafe, protože se tu do teplýho Karibskýho moře přimíchává studenější Atlantickej oceán. Koupání je tu tedy, řekneme – osvěžující 😀 Po snídani, kolem jedenácté, jsme vylezli z lodě, došli po dlouhém molu k terminálu, kde jsme si odchytili taxíka a nechali se odvézt na zdejší prej nejlepší pláž. Nevím, jestli je Pegio Beach fakt nejlepší na ostrově, ale bylo tam plno!

Asi po čtvrthodinový jízdě jsme projeli vstupní branou do resortu (vstupný 5 $ na osobu), kde nás řidič vysadil a – jak se pak ukázalo – na nás celý odpoledne iniciativně čekal (abychom snad, proboha, nejeli s konkurencí!). Prošli jsme kolem dvou obchůdků s nafukovačkama, kde jsme si s Moni rovnou koupily velikej kruh, kolem dřevěného mola k pláži, která byla už dost narvaná. Byli tam hlavně místní a pak taky pár ranních ptáčků z naší lodi, což se poznalo podle jednotnejch pruhovanejch ručníků. Desetidolarovka člobrdovi od lehátek ale udělala svoje – nacpal nás pěkně vedle sebe do první řady u břehu, vedle boudičky pobřežní hlídky [haha].

Měli tu dobrý zázemí, záchody, sprchy a převlíkárny, takže šup do plavek a mohli jsme začít s opejkáním:) To nám šlo docela dobře, protože se na nebi honily mráčky, takže nebylo takový to tupý vedro. I tak jsme každou chvíli vlítli do moře a udělali pár temp. Z toho všeho nám docela vyhládlo, ale nic pořádnýho kromě chipsů a zmrzliny v nejbližším stánku neměli. O kus dál byl typickej karibskej bar s otevřeným sezením, kde hrála hudba na plný pecky a na verandě grilovali místní masový speciality. Vonělo to pěkně a místní se tím cpali, ale my se ňák neodvážili to zkusit, takže jsme skončili jen s Coronou v ruce:)

Pláž leží na velkým výběžku pevniny směrem do moře, a když jsme zašli za ten roh, byla úplně prázdná, protože tady foukal hroznej vítr, což se ale líbilo serfařům a lidem na windsurfu, kteří si to tam dost užívali. Taky tu byly zaparkovaný vodní skůtry, ale protože tady byly docela velký vlny, tak jsme si je nepůjčili, i když jsme o tom silně uvažovali 🙂 Radši jsme se vrátili za roh na naši část pláže, kde kupodivu bylo bezvětří a na moři byly jen malý vlnky.

Vlastně celý odpoledne jsme tu strávili ve vodě, s nafukovací koblihou, takže jsme měli o zábavu postaráno:) K večeru jsme našli našeho řidiče a vrátili se do přístavu. Loď jsme viděli už z dálky, a protože jsme od rána nic pořádnýho nejedli, umyli jsme si rychle ruce a hurá do bufetu, dát si před večeří pořádnou svačinku! 🙂 Musíme mít totiž sílu! Zejtra nás čeká Barbados – a to bude něco!

Napsat komentář