Seychelles – Paradise on Mahe Island

Seychelles – Paradise on Mahe Island

Hey everyone:) So I’m back (just on my blog – in fact, I am currently on one of the Hawaiian islands, Maui, but more about that some other time), and this time I have a lot of news and photos! I recently returned from a wonderful holidaySeychelles!:) Wooo! Although we unfortunately caught the rain season (showers were almost every day), it was really wonderful. We visited Seychelles in early June for eight days. We flew with Emirates, with a stopover in Dubai. The flight lasted about 6 hours (Prague – Dubai) and 5 hours (Dubai – Mahe Island). Upon arrival, we stopped a taxi to the Hilton Northolme Resort & Spa (ride lasted about half an hour and we paid about 40 USD). Upon arrival, we were unable to check in since our room was just being cleaned (it was early, around 8 in the morning), so we went straight to breakfast, and then peak around the resort! After breakfast we took out our swimsuits and flip-flops from out suitcases, and flew straight to the beach (we stored our bags in the reception). First swimming will be long remembered! As we went to the water, I was still close to the shore; some shadow swam right around us. Pavlik swam to me with the words “I think I just saw a shark” [haha]. Our first swim in first two minutes! Well, the front desk told us they own two baby sharks as an attraction for the guests! They claimed they are nice, coral sharks that have no teeth (I’d like to see some proof!), so they don’t bite. I was certainly relieved but still had by eyes wide opened and rather suggested a dip in the pool, which was wonderful. The pool water level was floating beyond the edge, creating an infinite effect [yaaay]. Around noon, after some great relaxation, our room was ready for check in:)


Ahoj všichni:) Tak jsem zpátky (i když jen na blogu – fakticky jsem zase pryč, konkrétně na Havajském ostrově Maui, ale o tom zase někdy příště), a tentokrát mám pro vás plno novinek a fotek! Nedávno jsem se vrátila z úžasné dovolené!  Wooo! I když jsme bohužel chytili dešťové období (přeháňky byly skoro každý den), bylo to opravdu nádherný. Na Seychely jsme se vydali začátkem června, na osm dní. Letěli jsme se společností Emirates, s mezipřistáním v Dubaji. Let trval asi 6 hodin (Praha – Dubaj) a 5 hodin (Dubaj – ostrov Mahe:) Po příletu jsme si chytili taxíka do hotelu Hilton Northolme Resort & Spa (jízda trvala asi půl hodiny a platili jsme okolo 40 USD). Při příjezdu nás bohužel nemohli hned ubytovat, protože se náš pokoj uklízel (bylo asi 8 ráno), tak jsme šli rovnou na snídani, a pak šmejdit po okolí! Po snídani jsme si vybalili plavky a žabky z kufrů, a pádili rovnou na pláž (kufry nám schovali v recepci). Z prvního koupání máme fakt zážitek! Vlezli jsme do vody, já byla ještě u břehu, a najednou se kolem nás něco přichomýtlo. Pavlík připlaval se slovy „myslím, že jsem zrovna viděl žraloka” [haha]. Naše první koupaní, první dvě minuty! No a na recepci nám řekli, že to jsou hoteloví baby žraloci jako atrakci pro hosty! Prý jsou hodní, korálový typ žraloků, kteří nemají zuby (to bych chtěla vidět! – teda vlastně nechtěla:) a nekoušou. Mně se po tomhle vysvětlení moc neulevilo a stejně jsem pořád měla oči na šťopkách [haha], a radši navrhla osvěžení v bazénu, který byl nádherný. Hladina vody přesahovala okraj, takže vytvářela nekonečný efekt [yaaay]. Po nějaké té válečce u vody nás kolem poledne ubytovali.

The hotel was really amazing; we had a beautiful room – villa with spectacular view, huge bathroom, living room and super comfy bed. The villa had a private terrace with deck chairs, a couch and a dining table where we often played cards (of course I was the usual winner) [haha]. The accommodation was really like from a movie or a catalog! Our villa was located just a short walk from a tiny beach that was rarely visited, so we felt like some VIP guests, having private beach:) The hotel was not very busy, we barely saw other guests, and when we did, they were mostly at the pool. I guess they knew about the coral sharks? [haha]. Except being lazy, rolling hams on the beach, we regularly visited the hotel gym that was just below the swimming pool, overlooking the sea (very refreshing feeling when you are dying out at the gym). Well, we were usually the only ones there so we had it all to ourselves (I even had a personal trainer) [yaaay].


Hotel byl fakt úžasný, měli jsme krásný pokoj – vilu, s nádherným výhledem, obrovskou koupelnou, obývacím pokojem a postelí. Vila měla vlastní terasu s lehátky, gaučem a jídelním stolečkem – tam jsme hráli často karty, hlavně prší – což se v tom počasí často tematicky hodilo (samozřejmě jsem byla nejvyšší výherce) [yaaay]. Ubytování bylo fakt jako z nějakého filmu nebo katalogu! Domeček jsme měli kousek od malinké pláže, na kterou skoro nikdo nechodil, takže jsme se cítili jak VIP hosti! Těch pár ostatních hostů bylo hlavně u bazénu, který byl hned vedle recepce (že by se už taky doslechli o hodných korálových žralocích?). Kromě válení šunek jsme pravidelně navštěvovali fitko, bylo hned pod bazénem, s výhledem na moře, takže osvěžující pocit, když jste splavení:) Většinou jsme tam byli jediní a měli všechno pro sebe (dokonce jsem měla osobního trenéra) [yaaay].

Now, for the best part, food! For dinner we usually visited the hotel buffet at Hilltop, although there were two other restaurants, Oceanview Bar and Les Cocotiers. Oceanview Bar was our favorite place for lunch, so we craved for some change in the evening. Les Cocotiers specialized in seafood, which honestly, didn’t really grab our attention. To dine in style [haha], the buffet, was not exactly the cheapest option but one of the staff who took care of us from the very beginning, informed us about a great deal. The reception sold vouchers that were definitely cheaper and could be applied even in the buffet. It felt quite strange that no one during the check-in warned us about such offer, so we were glad for such tip for what we definitely saved:) After dinner, we occasionally chilled at the Oceanview Bar, with live music, which was enjoyable (I would grab mosquito repellent for next time, there was a lot of tiny and annoying biting flies). Despite being eaten alive, we had a pool and chess game (I never played chess before so it was enlightening)! When you have a great teacher, everything is great:) Besides fun activities we rented (for a fee) few movies at the reception. The sun was setting around five o’clock, so we had plenty of time before dinner (also during rain showers – movie time after a chilly dip during the rain). I hope you enjoyed my photos and experiences, and hope for it to come handy if you sometime consider visiting the same hotel:)


Na večeře jsme nejčastěji chodili do hotelového bufetu v Hilltop, i když tu byly dvě další restaurace, Oceanview Bar, a Les Cocotiers. V Oceanview Baru jsme vždycky obědvali, takže jsme to chtěli na večeři prostřídat. Les Cocotiers se specializovala na mořské plody, což nás moc nenadchlo. Večeřet v bufetu nebylo zrovna nejlevnější, ale hodný zaměstnanec, který se nás tam zezačátku hned ujmul, nás upozornil na výhodnější možnost. Na recepci prodávali vouchery, které byly rozhodně levnější a daly se uplatnit i v bufetu. Přišlo nám docela divné, že nás na to nikdo při check-in neupozornil, a byli rádi za tip, díky kterému jsme rozhodně ušetřili:) A to se vyplatí! [haha] Po večeři jsme párkrát navštívili Oceanview Bar, často tam hrála živá hudba, což bylo příjemné (příště bych si ale zabalila repelent proti komárům, bohužel tam hodně poletovaly malinké otravné a hlavně kousavé mušky). V baru jsme si občas zahráli i kulečník a šachy (předtím jsem uměla jenom dámu, takže to bylo i poučné!)! Když máte skvělého učitele, všechno je bezva:) Kromě stolních aktivit jsme si na recepci vypůjčili pár filmů (za poplatek) které jsme si na pokoji pouštěli. Sluníčko zapadalo kolem páté hodiny, takže jsme měli plno času před večeří (taky ty zmíněné dešťové přeháňky, takže po dešťovém koupání hup do postele k filmu:) Samozřejmě doufám, že se vám fotky a zážitky líbí – a příště:)

Napsat komentář