Ocean Beach Day Look (#ootd)

Hello everyone! Today I prepared for a change more “fashionable” post and a “look” from a beautiful relaxing day. For an afternoon stroll (and snacks!) around our hotel and other resorts that extend along the sea on both sides, I took a loose, long dress that I bought … in ROSS! And very cheaply! If anyone knows, Ross “Dress for Less”, it is a US large network of stores like in the UK and Ireland, Primark. They mainly sell clothes, shoes, various decorations, small furniture and jewels. Whether we are in the USA, in the north, south, east or on the west coast, we always visit Ross at the end of our trip to buy suitcases (we arrive with tiny one and leave with 8 new, stuffed ones)[haha]. They offer different brands, but with a huge discounts, so it’s always a good choice. At home we have quite a collection of suitcases (30+), and each year it just piles up, so we casually climb over them to pick the right one [haha]. But in the end we use them quiet wisely. If you have any unwanted suitcases, really big ones (that can fit two corpses), try to save them, they can be beneficial. We use them to store in decorations, for Christmas, Halloween, and so on:) It can then be easily stored, in garage, basement, under the bed, and nothing will get dusty and it is easily transported. When decorating Smokehouse, we just loaded the car and everything safely transported, so we don’t damage any decoration and didn’t have to carry anything because obviously suitcases have wheels. Of course, you can also use boxes, but when you have so many suitcases:)


Ahoj všichni! Dneska jsem si pro změnu připravila spíš „módní“ příspěvek a „look“ z  krásného odpočinkového dne. Na odpolední procházku (a svačinku!) okolo našeho hotelu a dalších resortů, které se rozkládají podél moře na obě strany, jsem si vzala volné, dlouhé šaty které jsem si koupila … v ROSS! A levně! Pokud to někdo neví, Ross Dress for Less  je v USA rozsáhlá síť velkých obchodů, něco jako v Británii a Irsku Primark, prodávají tam hlavně oblečení, boty, různé dekorace do bytu, menší nábytek a různé drobnosti. Ať jsme v USA kde jsme, na severu i jihu, na východním nebo západním pobřeží, jezdíme do Ross kupovat kufry (vždycky přiletíme s malinkými a odlítáme tak s 8 novými, nacpanými) [haha]. Vedou tu různé značkové, ale s obrovskou slevou, takže vždycky dobře pochodíme. Ke spokojenosti nám schází jen to, že obvykle nemají popruhy přes kufr a taky zámečky, ty je pak třeba koupit jinde. Doma máme už docela velkou sbírku kufrů, a během roku přibývají. Nakonec se nám ale kufrová ‚kolekce‘ osvědčila, v těch velkých skladujeme různé výzdoby, třeba vánoční nebo halloweenskou (obě jste mohli vidět ve Smokehouse). Jestli máte nějaké nepotřebné kufry, ty fakt velké (“na dvě mrtvoly”), zkuste si do nich uložit, co tak často nepoužíváte. Můžete to pak snadno někam schovat, do garáže, do sklípku, pod postel, nic se vám nezapráší a je to lehce přemístitelné. Při zdobení Smokehouse jsme si doma vyjeli s kufry až k autu a všechno bezpečně převezli, takže se nám dekorace neponičily a nikde nezatoulaly (hlavně jsme nic nemuseli tahat, protože kufry samozřejmě mají kolečka). Samozřejmě bychom mohli používat i krabice, ale když už ty kufry máme:)

But back to the topic. Ross offers products of various brands (and surprisingly good ones!), with big discounts – it’s actually something like outlet of second stage:) I bought this batik dress here last year for few bucks – and in several colors. Because we are usually never in Prague during the summer, I enjoy my summer pieces especially on Maui:) I have already bought several pretty things from Ross, but you have to literally dig and hunt, because it can sometimes feel like one large clothing mess, which it is, but you can find nice pieces. Mainly, it is cleverly organized, by type and size, so if you’re looking for specific clothing piece, you go to the specific section (which is still divided by sizes). So, do you need a sweater? Go to the sweater/ hoodie section:) I always go to the XS sector, which is not so crowded and searched through, most probably because I see majority of the locals are wearing bigger sizes. On the other hand, it has a few drawbacks, stores like Victoria’s Secret have the greatest range in size M and L, so finding leggings in XS is a challenge, and when you do find it, they only have one piece! Well, on the other hand, shopping in Tokyo was just for me, everything in miniature sizes:) Yaaay to small people!


Ale zpátky k tématu. V Ross vedou zboží nejrůznějších značek (i překvapivě dobrých!), ale s velikými slevami – je to vlastně něco jako outlet druhého stupně:) Batikované šaty jsem tu koupila minulý rok fakt za pár babek – a rovnou v několika barvách. Protože v Praze během léta skoro nejsme, všechny letní kousky si užívám hlavně tady:) V Rossu jsem si už koupila víc hezkých věcí, ale musíte se tam v těch nekonečných řadách štanglí s ramínky trochu prohrabat a zalovit, protože to může někdy působit jako jedna velká ‚hadrárna‘, což ona je, ale fakt se tam pěkné jednotlivosti najdou. Hlavně to mají docela šikovně zorganizovaný, podle typu a velikostí, takže když hledáte šaty, jdete do speciální sekce (která je ještě rozdělená čísly), kde jsou jenom šaty. Potřebujete svetr? Zajděte si do svetrové/mikinové sekce obchodu:) Já jsem si ty svoje vyhrabala z té největší sekce. Věšáky s XS oblečením tu nejsou moc probrané, asi proto, že tu vídáme spíš “větší lidi”, takže jsem měla velký výběr celý pro sebe:) Na druhé straně to má i pár nevýhod, obchody jako Victoria’s Secret mají největší sortiment ve velikosti M a L, takže najít legíny ve velikosti XS není sranda, a když už, mají jenom jeden kousek! To třeba nakupovaní v Tokiu, to je přesně pro mě. Všechno v miniaturních velikostech, oblečení i boty:) Hurá pro malinké lidičky:)

But back to today’s photos. Despite the dress, I took a tiny, cute VS bag. Such a small handbag, is a great choice for short walks around the resort, and to the beach. For long walks or visits to the center, I would take a different one, since this one doesn’t have a strap and small handles can’t be put over the shoulder. I got this one for free with my purchase in Pink. Victoria’s Secret does a lot of purchase deals, in store and online, so definitely check their site. Since the sun on Hawaii can be very strong, I wore Beach Bunny pink sunglasses for a change, without prescription, let the eyes rest, and hair in a semi bun. It was quite windy, and when you apply sun cream, my hair always tickles and sticks halfway across the face!


Ale zpátky k dnešním fotkách. K šatům jsem si vzala malinkou VS taštičku, taková pidi kabelka, kterou si můžete vzít jak na procházku, tak na pláž. Na delší vycházku bych si vzala jinou, tahle nemá popruh a ucha si ani nepřehodíte přes rameno, ale na těch pár drobností co s sebou nosím je skvělá. Plno podobných taštiček si můžete koupit i online, dokonce je někdy ve VS dávají k nákupu zdarma (ta moje byla zrovna dárek k nákupu)[yaaay] – a vidíte, jaké má teď skvělé využití! Tak se příležitostně taky koukněte, protože takové akce dělají docela často! K tomu jenom růžové brýle Beach Bunny, pro změnu bez dioptrii, ať si oči taky odpočinou, a vlasy do polo bobánku, bylo docela větrno, a když jsem trochu namazaná krémem na opalování, vždycky se mi pramínky přilepí přes půlku obličeje!

Small detail to Ross: They usually have super long opening hours, on Maui until eleven-thirty at night, so you can drop by when you have done everything else (beach, dinner theater, shopping), and moreover, this late its almost empty so you have it all to yourself!


PS: Ještě detail k Rossu: Mají tu obvykle super dlouhou otvírací dobu, tady na Maui třeba do půl dvanácté v noci, takže se můžete stavit až když všechno ostatní vyřídíte (pláž, večeři, kino, ostatní nákupy), a navíc takhle pozdě je prodejna už skoro prázdná a máte ji tak sami pro sebe!

Napsat komentář