McKinley to Anchorage [3 stop Alaska]

Ahoj lidi:)! Dneska tu máme zatím nejlepší část z celého výletu – projížďku vlakemMount McKinley do Anchorage! Z cesty po souši na Aljašce jsme se na tuhle část těšili nejvíc! Viděli jsme to všude propagované a taky to byla změna, doteď jsme se přemisťovali autobusem. Jak už jsem psala v předešlém článku, naše Princess cesta byla rozdělena na dva úseky, první část po souši – autobusem a poslední den vlakem, a druhá lodí. Dneska tedy o tom vlaku. Vyrážka to byla fakt jedinečná, vlak to byl velikánskej a celej prosklenej! Výhled z něj na okolní přírodu byl úžasnej, však uvidíte na fotkách:)


Hello people:)! Today we have the best part of the whole trip – a train ride from Mount McKinley to Anchorage! From the whole trip around Alaska, we loved this part the most! We have seen it promoted everywhere and it was quiet a change, so far we’ve been traveling between towns by buses. As I wrote in the previous article, our Princess tour was divided into two sections, the first part by land – by bus and the last day by train, and the other by boat. Today, it’s all about the train ride! It was a really unique, train, so big and all see through since it had glass windows and roof! The view on the surrounding countryside was amazing, you will see for yourself from the photos.

A jak jsme se tam dostali?

Brzy ráno nás všechny autobusem převezli z Denali do McKinley, kde jsme se ubytovali v Princess Lodge – hotelovém areálu pro Princess pasažéry. Odpoledne jsme měli zarezervovanej výlet, ale kvůli špatnýmu počasí nám ho nakonec zrušili (což nás nejdřív mrzelo, ale nakonec jsme byli rádi, protože to byl docela dlouhej výšlap lesy a fakt lilo jak z konve!). Takže jsme měli den sami pro sebe:)! Resort jsme si pěkně prošmejdili, odpoledne jsme skočili na jídlo a večer strávili ve venkovním whirpoolu se skleničkou vína. Byla sice docela zima [brrr!], ale horká koupel nás pěkně zahřála (a taky možná to víno)[haha]. Večer jsme v zahřívání pokračovali u obrovského krbu v lobby a těšili se na ráno, na krásnou projížďku vlakem:)


And how did we get there?

In the early morning, we were taken by bus from Denali to McKinley, where we stayed in Princess Lodge – hotel area for Princess passengers. In the afternoon we had booked tour, but due to the weather it was eventually canceled (at first we were disappointed, but at the end super happy because it was a quite a long hike through the woods, and it was raining like crazy! So, we had a day to ourselves:)! The resort was pretty huge; we browsed through it, grabbed some lunch, and spent the evening in the outdoor whirlpool with a glass of wine. It was quite cold [brrr!], but the hot tub warmed us nicely (the vine possibly helped as well) [haha]. At night, we went to relax by a huge fireplace in the lobby and enjoyed the lovely atmosphere – listening to the cracking wood, watching the flames, and feeling the warmth while looking outside the window.

Druhý den: jsme se všichni svezli na nádraží, kde jsme dostali obálku s jízdenkou a číslem našeho stolu. Sezení je tam totiž jako v restauraci, stůl u každého okna a ze dvou stran sezení. Byli jsme čtyři, takže jsme se tam skvěle vešli a hlavně pohromadě:)! Vlak je dvoupodlažní, nahoře vyhlídka a stejné uspořádání je i o patro níž, kde se jí.


The next day: we all went to the station where we got envelopes with our tickets and table number. The seating is like in a restaurant, a table at each window and two seats at each side row (so 4 in total). We were four, so we fit in nicely:)! The train has two floors, above is the view and the same arrangements below, with a restaurant.

Před nástupem jsme museli chvilku počkat, vlak měl totiž zpoždění, což nám ale nevadilo, aspoň jsme tu obří prosklenou nádheru viděli přijíždět.


Before we got on, we had to wait a moment, the train was delayed, but we didn’t mind, at least we saw the giant glass of glory arriving!

Ve vagonu jsme našli náš stůl, o patro níž si objednali oběd a pak jen čekali, až nastoupí poslední cestující a vlak se pomalu rozjel! Byla to pecka. Všechny stolečky měly skvělá místa s krásnou vyhlídkou kolem sebe a taky nad sebou. Snad hodinu jsme si všechno fotili, pendlovali mezi vagony, postávali na vyhlídkových plošinách a pozorovali krásnou krajinu. V polovině cesty jsme si dali oběd (tak luxusní restauraci jsme ve vlaku fakt nečekali!) a pokračovali v obdivovaní krajiny z našich sedátek. Celá projížďka nám přišla jak z Jurského Parku, jen jsme čekali až se odněkud z křoví vyřítí dinosaurus T-rex.


Once we boarded the train, we found our tableordered lunch just below and waited for the last passengers to board the train to slowly leave! It was amazing! All tables have great seats with beautiful view around but also above you. For an hour we all took photos, shuttled between the carts, standing on the observation decks watching the beautiful scenery. After a while, we had lunch (we didn’t expect such a fine restaurant on the train!) and continued to admire landscape from our seats. The whole ride reminded us of the Jurassic Park, we just waited for dinosaur T rex to rush out of the bushes.

Obří skleněný vlak, kterým jsme se svezli do Anchorage / The giant glass train that took us to Anchorage

A to nebylo všechno! Ještě víc se mi líbilo pozorovat letící krajinu nad hlavou a pak zase koukat kolem sebe na otevřené platformě mezi vagony. Sice nám skoro větrem uletěla hlava, ale stálo to za to – a pak to hodinové rozčesávání vlasů taky [haha]. Tam jsem byla asi nejvíc, jenom si užíváte ten klid (teda hluk ne), ale přírodu a divočinu všude kolem. Mně se nejvíc líbilo když koleje malinko zatáčely, to pak vidíte celý ten dlouhý a krásný vlak z boku pěkně před vámi (na fotkách to vypadá taky dobře).


And that was not all! I liked to watch the landscape flying by at the open platform between carts. Although our head almost flew off, it was worth it – but the hour spent brushing my hair was worth it [haha]. I spent most of the time outside, just enjoying the peace (no noise), but nature and the wilderness all around. I liked it most when the train slightly turned into the side; you see the rest of the wagons, from side to side in front of you.

Jízda trvala asi 4 hodiny (škoda, že tak krátce – byla skvělá). Na nádraží na nás čekaly autobusy, které nás dovezly do centra Anchorage, do hotelu Kapitána Cooka. V pokoji jsme už měli zavazadla a před sebou poslední večer před naloděním na loď Star Princess. Takže poslední spaní v klidu, na nehýbající se posteli! Néé, jen vás straším, na lodi vlny moc necítíte … tedy, párkrát jsme se po palubě docela potáceli ze strany na stranu jako opilci, ale večer se to po pár drinkách hodilo jako maskování, aspoň to na nás v nočním klubu nikdo nepoznal [haha] – skvěle jsme splynuli s davem:)


The ride lasted about 4 hours (too bad it was so short, it was great). Once we arrived at the train station, we were taken to buses that took us to downtown Anchorage, to Captain Cook hotel. Our bags were already waiting for us in the room, and it we had our last day before we embarked on Star Princess ship. So last sleeping in peace of mind, not shaking in bed! No, I’m just scaring you, you don’t feel the waves much…we felt the shake just few times. It can be sometimes useful, when you go to a nightclub, get several drinks…you blend with the crowd walking funny [haha]. Great camouflage – no one knows if you have been drinking or just walk from side to side since the boat moves:)

Tak zase příště, a tentokrát už z lodi! Takže jako správní námořníci – AHOOOY!


So next time, from the ship! So as the sailors say – AHOOOY!

8 thoughts on “McKinley to Anchorage [3 stop Alaska]

  1. Mám moc ráda tenhle typ článků, sama docela hodně cestuju a taky o tom píšu blog (www.my-design-of-life.com) a ty jsi pro mě obrovskou inspirací 🙂 máš krásné fotky a supr články !:)

Napsat komentář