Enchanted Island – Road to Hana

Enchanted Island – Road to Hana

Háj from sunny Maui. Today’s weather was astonishing; the sky was so blue, you couldn’t find a single cloud – so I assume we will see a lot of well-cooked tomato faces at dinner tonight:) Our resort hotel is on the south side of Maui, Wailea, and it’s mostly sunny with occasional clouds here and there but the weather varies widely by region. Specific locations may be more prone to partially cloudy sky, quick showers or heavy rain – like the eastern side of Maui’s tropical rainforest – Hana. Few years ago we visited Hana, well known for a long and dangerous journey, which consists of twisty and narrow road, strong curves, cliffs and lots and lots of hungry mosquitoes (still an adventurous trip). Once we arrived to Hana, we even bought t-shirts that say ‘Survived the trip to Hana’ – although we were nearly eaten alive by mosquitoes. It all started at our first break stop at the refreshment stand (with homemade banana bread) we each received a countless amount of mosquito bites [bééé]. Unfortunately, Moni and I are allergic to any insect stings so it got badly swollen…but the strange part now – dad and brothers were completely ignored (I think mosquitoes had full bellies from us already). Anyways, the banana bread was delicious so perhaps it was worth all the itching [yaaay].

Nevertheless, it was our first and last stop… we had a lot of stops, but Moni and I just hid in the car despite the fact that we sprayed ourselves from head to toe with insect repellent. At least now you know the reason why I wrote at the start of the article – ‘few years ago we visited Hana’, because we never ever visited again – once is fully enough [yaaay]. Anyways, why am I writing about Hana when we visited it so long ago? I was looking through the drink menu during lunch today, and I saw a smoothie called ‘Ride to Hana’ – of course I ordered it, but mainly, I remembered this wild trip and thought, I would like to share it with you:) Hope you liked it, and leave a comment if you like:)


Pozdravuju vás ze slunečného Maui. Dneska jsem tu na obloze nenašla snad ani jeden mráček, takže předpokládám že na večeři uvidíme hodně spálených turistických rajčat:) Náš hotelový resort je na jižní straně Maui, v oblasti Wailea, a většinou tu bývá slunečno s občasným mráčkem, ale počasí se hodně mění, takže pokud někde není zrovna hezky, stačí nasednout do auta a kousek popojet. Někde může být častěji polojasno, zataženo, jinde rychlé přeháňky nebo silný déšť – třeba na východní straně Maui, kde je tropický deštný prales – leží tam městečko Hana. Před pár lety jsme si udělali do Hany výlet, je to známá, dlouhá a nebezpečná cesta po klikaté a úzké silničce, se stovkami prudkých zatáček, často nad útesy, navíc všude číhá spousta hladových komárů. Byla to deštivá cesta džunglí, takže se na nás sluníčko moc neusmálo, ale i tak to byl nádherný, dobrodružný a bolestivý výlet – byly jsme s Moni a Mamínkou kompletně poštípané. Už při naší první zastávce u stánku s občerstvením (s domácím banánovým chlebem) jsme každá schytala nespočítatelné množství komářích kousanců [bééé]. A to jsme s Moni alergické na hmyzí bodnutí (a samozřejmě jsme se nastříkaly repelentem). Hlavně nám přišlo hrozně zvláštní že si Tatínka a obou bráchů vůbec nevšímali (asi už z nás měli plná bříška). Ale na banánovém chlebíčku jsme si moc pochutnali, tak to snad za to svědění stálo [yaaay].

Tím pádem to byla naše první a poslední zastávka…nebo vlastně jak pro koho, zastávek jsme měli mnoho, ale s Moni jsme se schovávaly v autě, i přes to, že jsme se od hlavy k patě opakovaně sprejovaly odpuzovačem hmyzu. Tak teď už víte proč jsem na začátku článku napsala – před pár lety jsme si udělali do Hany výlet – poněvadž jsme se tam už nikdy nevrátili – jednou to bohatě s.t.a.č.i.l.o! Po dlouhé a dobrodružné cestě jsme si museli v Haně samozřejmě koupit tričkanápisem – Přežil/a jsem cestu do Hany – i když jsme ji skoro nepřežily (my holky) jak si na nás komáři pomlsali…! Ten nápis je srozumitelný pro každého, kdo nejkrásnější Havajský ostrovMaui – navštívil. Přežila jsme cestu do Hany [yaaay]!! To už tady něco znamená! Jo a proč vlastně píšu zrovna o Haně, když jsem tam byla už tak dávno? Předtím než jsme šli dneska na pláž jsem si totiž u bazénu objednala speciální koktejl – jmenuje se Výlet do Hany [yaaay]. Tak jsem si hnedka vzpomněla! Doufám že se vám příspěvek líbil:)

5 thoughts on “Enchanted Island – Road to Hana

Napsat komentář