Bequia (Caribbean Cruise)

Na ostrově Svatýho Vincenta jsme už před pár lety byli, vykoupali se ve zdejších slavnejch vodopádech i v moři, na pláži s černým pískem. Když jsme se pak vrátili do Prahy, dočetli jsme se, že se u jednoho vodopádu právě utopili dva turisti z Česka, a rázem nám došlo, proč byl náš průvodce tak strašně opatrnej a pořád na nás dával pozor. Byl to bezva mladej chlápek, prej reprezentant Vincenta v ňákým sportu, a měl už asi zkušenosti a věděl, že jsou ty hluboký jezírka pod vodopádama fakt nebezpečný.

Tentokrát jsme ale zakotvili u Grenadin, což jsou menší ostrovy poblíž Sv. Vincenta. Protože jsou prťavý, zakotvili jsme na moři mezi velkým hejnem jachet všech velikostí (přesně jako na obrázku co vám ukáže Google) a na břeh jsme jeli člunem.

První dojem po vystoupení – bezva! Zase úplně jiný, než předchozí ostrovy. Všechno malinký, uličky uzoučký, ale spousta krámků, restaurací, kaváren a barů. Cedule hlásala: Pláž 800 metrů, a tak jsme se na ni vydali pěšky úzkým chodníčkem kolem vody. Jako všechno tady, i pláž byla malá, domácká, ale místní podnikatelky na ní půjčovaly lehátka a prodávaly pití. Slunečníky nevedly – podél pláže rostly stromy, které zájemcům poskytovaly dost stínu zdarma.

Bráchové a little.moni se hned seznámili s majitelem potápěčskýho obchodu a sjednali si s BIPM vyrážku na moře, že se budou potápět k ňákýmu velkýmu vraku. Zbytek výpravy se rozvalil u vody – a tady přišlo příjemný překvapení! I když to na první pohled tak nevypadalo, kvalita pláže pomalu jako na Barbadosu! Písek sice nepatrně hrubší a barvou spíš dohněda, ale ve vodě žádnej rigol na kraji, žádný kameny, moře teplý, vlny přiměřený, aby to nebylo jak v rybníce, ale dalo se v tom dobře plavat. Vyzbrojeni brejlema jsme si prohlíželi oprsklý rybičky, co se motaly pod náma a pak se rozvalili na lehátkách, s nohama ve vodě.

(Občerstvení na pláži)

Celý den jsme stravili na pláži a pak se vydali dlouhou cestou zpátky. Jirka se ještě proletěl dronem a fotky – no teda!

Po cestě jsme se zastavili na nádherné vyhlídce a pokračovali úzkou cestičkou zpátky do města a záchranným člunem na loď.

Napsat komentář