Antigua (Caribbean)

A máme tu druhou zastávku naší plavby, opět na krásným ostrůvku, tentokrát jménem ANTIGUA. Zakotvili jsme přímo v centru zdejšího hlavního města St. John´s (česky Svatej Honza), ale protože byl druhej svátek Vánoční, bylo všude zavříno a na ulicích pomalu ani noha. Naštěstí tu ale byli přičinliví taxikáři, každej v ruce s cedulkou s obrázky zajímavejch míst a pláží.

Tak jsme si jednoho velkýho taxika vybrali a nechali se zavízt rovnou na tu nejkrásnější pláž. Taxikář se jmenoval Mário, podobal se jednomu tlustýmu populárnímu černošskýmu hollywoodskýmu herci, byl strašně ukecanej, ale taky organizačně hodně zdatnej! Velkou rychlostí nás odvezl na fakt hezkou velkou pláž, na místě nám zařídil lehátka a slunečníky, doporučil bar s wifi – a nic nechtěl, že to srovnáme, až pro nás zase přijede a odveze nás zpátky k lodi! Cenu jsme si samozřejmě sjednali předem – 5 dolarů za osobu a jednu cestu (což nejni zrovna málo, ale jsme na dovolený a Uber tu nevedou), a tímhle gestem si nás chtěl zjevně pojistit na cestu zpátky, abychom nejeli s konkurencí!

Cesta na pláž vedla takovou ušmudlanější, chudší čtvrtí (když to teď porovnám s tím plážovým resortem). Docela nás ty polorozbořený domečky překvapily! Kolem silnice všude odpadky, místní se mezi tím povalovali, prostě stará známá zkušenost, že v Karibiku nemůžete dát jen na to, co vidíte v tenkým nablýskaným prstenci kolem pobřeží … stačí zajet pár kilometrů do vnitrozemí a kolem vás je naprosto jinej svět!

Tím víc nás příjemně překvapila pláž a její okolí. Tady se nás hned ujaly místní podnikatelky, které nám na základě Máriových pokynů zorganizovaly lehátka v klidné části pláže, hned u vody. Musím říct, že pláž nás fakt ohromila! Jemnej píseček, azurová voda a opuštěnost nás tak nadchly, že jsme se ani nezdržovali vybalováním a hned vlítli do vody.

Po koupání přišel pořádnej adrenalin! Vypůjčili jsme si 3 vodní skútry! To byla ale jízda! Zaplatili jsme 45 dolarů za každej jet ski za půl hodiny a ujížděli obrovskou rychlostí do dálky. Jirka to řídil poprvé, takže jsme všechno museli na památku natáčet (fotky tu uvidíte)! Během jízdy jsme se spravedlivě vyměnili při řízení. Já byla sice pomalejší, ale taky jsem to tam párkrát pěkně krouhla:)

Půl hodina utekla jako voda a my se vrátili na břeh (vyřízený, vyklepaný a bez hlasu – musím říct, že jsem křičela fakt docela hodně). Na uklidnění tedy pořádný piňakolády z baru a pak cachtání ve vlnách a vyvalování na sluníčku.

S Máriem jsme se domluvili, že nás vyzvedne až k večeru, takže jsme na to všechno měli ještě spousty času. Asi vám tu nemusím povídat, jak bylo koupání v teplým moři bezva, zvlášť když jsme si vzpomněli, že doma v Česku mrzne 🙂

A co jsme dělali pak? Jirka nad ostrovem lítal dronem! Fotky by mohl prodávat do časopisů, ta barva vody je prostě neuvěřitelná. Asi některou použiju jako tapetu telefonu, nemůžu si ale tu nejlepší zatím vybrat. Vždyť to tu vlastně uvidíte. Co na fotky říkáte vy? Krásný co?

Po celodenním pobytu na pláži jsme se svezli zpátky do přístavu. K večeru tady najednou bylo hodně živo, kamenný obchody sice pořád zavřený, ale trhovci si na každým volným kousku místa otevřeli stánky, restaurace a bary zvaly dovnitř, na ulicích se hemžili lidi, místní i turisti. Prošli jsme si tedy pár hlavních uliček, koukali, jestli někde neuvidíme šíšu, a když jsme ji neobjevili, pomalu jsme došli zpátky na loď. I v přístavu bylo docela rušno, kotvily tam s námi tři další obří výletní lodě, takže jedno velký mraveniště.

Dnešní odpočinkovej den na pláži jsme si obzvlášť užili. Přesně takhle si totiž Karibik představuju – azurová voda, písek, hřejivý sluníčko a relax. Asi toho proto není zas tolik na čtení, ale fotky to vynahradí:) A zejtra nás čeká Guadeloupe!

Napsat komentář